Iš kokių medžiagų pagaminti baldai ?

 • Iš kokių medžiagų pagaminti baldai ?

  Kiekvienas, namas, butas, kotedžas net ir vasarnamis yra apstatytas baldais, tačiau ar žinote iš kokių medžiagų jie pagaminti.


  Baldo kaina tiesiogiai priklauso nuo medžiagos iš kurios jis pagamintas. Korpusinių baldų gamyboje naudojama MDP ir MDF plokštės, natūralus medis, metalas, stiklas, plastikas ir t.t Natūralus medis ilgą laiką buvo vienintelė baldų gamybos medžiaga. Kuo medis kietesnis, tuo sunkiau pasiduoda apdirbimui, tai tiesiogiai susiję su pagaminto gaminio ilgaamžiškumu ir kaina.
  Labiau ekonominės klasės baldai gaminami iš nenatūralių medžiagų. Šiuolaikinė nenatūralaus medžio žaliava, turi nemažai pranašumų prieš natūralų medį. Labiausiai paplitusios korpusinių baldų gamyboje yra MDP ir MDF plokštės, kurių paviršius apklijuotas plėvele.
  Taigi – viskas apie medžiagas:
  Medžio masyvas – tai plokštės 20-40 mm storio suklijuotos iš natūralaus medžio brūselių, - tai pati brangiausia ir ekologiškai švariausia medžiaga. Populiariausias naudojamas medis yra pušis ir eglė. Taip pat naudojama vyšnia, uosis, ąžuolas, raudonmedis, alksnis, klevas. Kiekvienas medienos rūšis pasižymi tik jai būdinga tekstūra ir spalva. Medis poliruojamas, šlifuojamas ir padengiamas laku arba specialiomis alyvomis (alyvuotas baldas)
  Natūralus lukštas (šponas) – tai plokštė padengta natūralia mediena 0,5-1 mm storiu.
  MDP – medžio drožlių plokštė. Technologija ir gamyba šios plokštės yra nesudėtinga – pjuvenos sumaišomos su klijais, kurios yra supresuojamos ir paskui nušlifuojamos. Vėliau MDP plokštės dažomos specialiomis emalėmis, laminuojamos (LMDP) arba apklijuojamos melamino popieriumi. MDP plokštė neturi tokių trūkumų, palyginant su natūraliu medžiu, kaip šakotumą, vidines tuštumas-ertmes, įtrūkimus. MDP plokštės privalumai yra didelis atsparumas, tvirtumas, vientisumas, nesudėtingas gamybinis apdirbimas. Taip pat šios plokštės būna padidinto atsparumo drėgmei bei vandeniui. Ši medžiaga labai populiari ofisinių baldų gamyboje.
  MDF – plokštė pagaminta iš džiovintų medienos plaušų, kurie apdirbti sintetine rišamąja medžiaga, presuojama karštuoju būdų bei šlifuojama. Žaliava yra iš natūralios medienos gamybinių likučių. Tai kur kas patvaresnė medžiaga nei MDP, tačiau ir kaina jos yra 2-3 kartus aukštesnė. Šios plokštės paviršius yra dengiamas laminatu, melaninu arba dažomas.
  Laminatas – tai plėvelė 0,5-1,3 mm naudojama MDP plokštės padengimui. Laminatas pasižymi didelėmis atsparumo savybėmis mechaniniams pažeidimams bei vandeniui, smūgiams ir ilgalaikėms koncentruotoms apkrovoms. Iš šios plokštės pagrinde gaminami virtuvinių komplektų stalviršiai.
  Melaninas – popierius išmirkytas melamino-formadelhido derva. Pagrindinės šios medžiagos savybės – ilgaamžiškumas, atsparumas natūraliam nusidėvėjimui ir patvarumas. Melaninu dengia baldų dalis, kurios nėra numatytos didelioms mechaninėms apkrovoms.