Renkamės baldus miegamajam.

 • Renkamės baldus miegamajam.

  Keli patrimai kaip išsirinkti miegamojo baldus.

   Renkantis naują baldą miegamajame bandoma įsivaizduoti, kaip ji atrodys interjere. Kaip atrodys kambarys ir jame taps jauku ir komfortiška. Tačiau tik viena klaida pasirenkant gali nuvilti ir suteikti daugiau neigiamų nei teigiamų emocijų.
  Prieš perkant lovą, kuri idealiai tiks pagal jūsų kambario dizainą bei džiugins savo dydžiu, svarbu labai gerai įvertinti du dalykus: ar lovos išmatavimai nebus per dideli jūsų kambariui ir ar lovos konstrukciniai elementai lengvai tilps per duris, į liftą, koridorių ir panašiai.
  Taigi apie viską iš eilės. Svarbu atsiminti tai, kad lovos gabaritiniai matmenys dažniausiai yra apie 20 cm. didesni nei deklaruojami miegamos vietos matmenys. Taigi vertinant tinkamą lovos dydį būtina atkreipti į dėmesį į konstrucnius lovos, o ne miegamos dalies matmenis. Komplektuojant lovą kartu su miegamojo spintelėmis, svarbu nepamiršti bendrų lovos ir spintelių matmenų. Įvertinti ar užtenka vietos iki lango, sienos ar kitų baldų kambaryje. Lovos su pakeliamu mechanizmu (patalynės dėže), turi neišardomas metalines čiužinio groteles. Taigi svarbu įvertinti ar nesusidarys kliūčių jas įnešant į kambarį. Kai kurioms lovos galvūgalio antra pusė būna apsiūta ne lovos, o techniniu audiniu, ko pasekoje tokia lova tinkama tik jei galvūgalis priremiamas prie sienos.
  Dažnas klausimas, kas geriau: ar lova su patalynės dėže ar be. Šiuo klausimu vienareikšmiško atsakymo nėra. Jei butas yra nedidelis ir svarbu maksimaliai išnaudoti plotą – dažniausiai renkamasi lova su patalynės dėže. Tačiau tai turi ir savus trūkumus: tokios lovos kaina būna apie 30-40 % didesnė, bei yra ženkliai sumažėjusi čiužinio ventiliacija